Najprościej mówiąc: Nie. Religia ukazuje człowieka jako szczególną istotę, stworzoną na podobieństwo Boga, jedyną, która ma duszę i moralność. Współczesna nauka pokazuje jednak, że człowiek jest po prostu jednym z gatunków zwierząt, należy do świata natury, a jego umiejętności poznawcze, choć wysoko rozwinięte, nie stanowią o jego wyjątkowej pozycji.

W dodatku Kościół naucza o służebnej roli kobiety w stosunku do mężczyzny, co nie jest w jakikolwiek sposób uzasadnione naukowo. Nauki przyrodnicze pokazują, że człowiek jest po prostu jednym z naczelnych, należymy do świata przyrody i nie możemy się od niego oderwać.

Kim są nasi najbliżsi krewni wśród naczelnych? Znajdujemy się w rodzinie zwanej Hominidae. Każdy członek tej rodziny nazywany jest hominidem. Hominidy obejmują cztery żyjące rodzaje: szympansy, goryle, orangutany i ludzi. Wśród tych czterech rodzajów jest tylko siedem żyjących gatunków: dwa w każdym rodzaju z wyjątkiem ludzi, z naszym jedynym żywym gatunkiem Homo sapiens. Hominidy to stosunkowo duże, bezogonowe naczelne, od bonobo lub szympansa karłowatego, który może ważyć zaledwie 30 kg (66 funtów), do goryla wschodniego, który może ważyć ponad 200 kg (440 funtów). ). Większość współczesnych ludzi znajduje się gdzieś pomiędzy tymi zakresami. We wszystkich gatunkach hominidów samce są średnio nieco większe i silniejsze niż samice, ale różnice mogą nie być duże. Z wyjątkiem ludzi hominidy są głównie czworonożne, chociaż w razie potrzeby mogą poruszać się na dwóch nogach, aby zebrać pożywienie lub materiały do ​​zagnieżdżania. Ludzie są jedynymi gatunkami dwunożnymi wśród obecnie żyjących hominidów.

0 Shares:
Spróbuj udzielić swojej racjonalnej odpowiedzi na to pytanie.
Pamiętaj, że Twój komentarz może trafić do książki, więc przemyśl odpowiedź i podpisz się.
Dodaj komentarz
You May Also Like