Nasza misja

365 Lekcji Religii – naszą misją jest propagowanie naukowej wiedzy na temat religii katolickiej, pisma świętego, dogmatów wiary i działań podejmowanych przez kościół katolicki w Polsce

Projekt jest zakreślony na szeroką skalę, więc będziemy potrzebowali Twojego wsparcia. Możesz go udzielić zamawiając nasze wydawnictwa książkowe w przedsprzedaży. Projekt finansujemy właśnie z tych wpływów.

 

Po co powstaje 365 Lekcji Religii?

Żeby budować świadomość prawdy: Lekcje religii są w każdej szkole, a jednak coraz mniej wiemy o “narodowej religii”. Skąd się wziął katolicyzm, jak powstał, kto go kształtował, jaki ma wpływ na życie przeciętnego Polaka.

Przeciwdziałanie fundamentalizmowi: polskie życie społeczne i polityczne ulega coraz większemu wpływowi religii, pojawiają się ruchy radykalne i fundamentalistyczne, rozliczni “rycerze Chrystusa”, ministrem edukacji jest katolicki doktryner. Naszą misją jest przeciwdziałanie fundamentalizmom religijnym poprzez dzielenie się wiedzą.

Zadawanie pytań i wątpienie: na lekcjach religii w szkole ciężko jest zadawać pytania sceptyczne czy wątpiące. A jednak religia, jak każde zjawisko społeczne i kulturowe, stwarza pytania i budzi wątpliwości. Dlaczego wierzymy w Jezusa a nie Zeusa, dlaczego chodzimy do kościoła a nie synagogi, czy Jahwe może być ojcem Jezusa, skoro Jezus jest Nim samym, czy to możliwe, żeby Maryja była dziewicą… itd. Ciekawość jest naturalna, wątpienie jest podstawą myślenia, a zadawanie pytań drogą do wiedzy.

Chcemy stworzyć kompendium wiedzy o religii katolickiej, bazując na ustaleniach naukowych. Do współpracy zaprosimy badaczy. Jest to zadanie olbrzymie, dlatego rozpisaliśmy je na rok. Na Gwiazdkę 2022 roku chcemy wydać książkę pod tytułem:

365 lekcji religii na każdy dzień roku dla całej rodziny, która chce się wyzwolić.

Zamów książkę już dziś i pomóż nam zrealizować projekt.

Każda strona to rzetelna odpowiedź na religijne pytanie, zredagowana merytorycznie przez specjalistę w odpowiedniej dziedzinie.

Każdy artykuł został dopasowany do prostego schematu. Pomaga to ograniczyć ilość tekstu, ułatwia przyswojenie informacji. Na ich bazie czytelnik może poszerzać wiedzę już na własną rękę, do czego zachęcamy!

  • 365 faktów, których nie powie Ci ksiądz.
  • 365 powodów do namysłu.
  • 365 argumentów w rozmowie z religijnymi zelotami.

Strony będą skonstruowane tak: