Wesprzyj nas

Przed nami wielka praca edukacyjna, która ma ogromny sens, gdyż tylko wiedza, myślenie i poznawanie prawdy może nas uchronić przed fundamentalizmem, religijnym zaślepieniem i przemocą.

Możesz wesprzeć nasz projekt przez:

Mbank: 35 1140 2004 0000 3202 8110 0688

Paypal: paypal.me/365lekcjireligii

Tworzymy ten projekt w kraju, w którym ministrem edukacji jest absolwent KUL, mówiący jak ksiądz i sugerujący, że religijne dogmaty są lepsze niż naukowe poznanie świata. W kraju, w którym kobiety dobrowolnie oddają się w „niewolnictwo Maryi”, a mężczyźni dołączają do paramilitarnych ruchów „rycerzy Chrystusa”. W którym Sejm RP modli się o deszcz i ustanawia Jezusa Królem Polski. W którym kapliczka stoi na każdym skrzyżowaniu, a w każdej wsi największą budowlą jest kościół.

Zadanie przed nami stoi trudne: jak dotrzeć z racjonalnym myśleniem do ludzi, którzy klęczą przed radiem i odmawiają różańce w imię ochrony polskich granic?

Naszym pomysłem jest, by zaoferować książkę przedstawiającą racjonalne myślenie w sposób spokojny, wyważony, pozbawiony agresji, pisaną językiem przystępnym, a czasem swojskim. Mamy nadzieję, że osoby religijne dostaną ją w prezencie od tych członków rodziny, którzy wzbudzili już w sobie wątpliwości i zaciekawienie prawdą.